Reduslim

페이지 정보

profile_image
작성자 Francis
댓글 0건 조회 108회 작성일 22-08-01 11:01

본문

Μπορεί να σκέφτεστε ότι ο προγραμματισμός γευμάτων είναι πολύ περισσότερη δουλειά από το να παραγγείλετε απλώς ένα uber ή να πάρετε το λεωφορείο για να πάρετε φαγητό. Στην πραγματικότητα, όμως, reduslim τιμη skroutz είναι κάτι που θα έπρεπε να κάνουμε όλοι μας - και όχι μόνο για τον προγραμματισμό των γευμάτων.

"Ο προγραμματισμός γευμάτων είναι τρόπος ζωής, όχι δουλειά - κάθεστε και γράφετε το φαγητό σας για την εβδομάδα, το προετοιμάζετε, το ετοιμάζετε, το τρώτε πραγματικά και δίνετε στον εαυτό σας μια νοητική υπενθύμιση" λέει η Susie Shellenberger, reduslim τιμη skroutz RD, reduslim τιμη skroutz διαιτολόγος με έδρα τη Νέα Υόρκη και εκπρόσωπος της Ακαδημίας Διατροφής και Διαιτολογίας.

Ακολουθεί μια ματιά στους καλύτερους τρόπους για να υιοθετήσετε μια πιο υγιεινή συνήθεια προγραμματισμού γευμάτων.

1. Διαλέξτε μια μέρα την εβδομάδα για να προγραμματίσετε το γεύμα σας.

"Μου αρέσει να έχω σχεδιάσει τα γεύματά μου για να ξεκινήσω την εβδομάδα μου, ώστε να ξέρω τι θα είναι στο πιάτο μου και πού θα είναι", λέει η Shellenberger. "Βεβαιώνομαι ότι το μενού μου έχει πράγματα που λαχταρώ, αλλά δεν χρειάζεται να είναι πάντα το ίδιο ακριβώς πράγμα".

2. Το να έχετε πρωινό έχει σημασία.

Ένας από τους ευκολότερους τρόπους για να ξεκινήσετε τη νέα εβδομάδα είναι να φάτε ένα ωραίο πρωινό. Μελέτες έχουν δείξει σταθερά ότι οι άνθρωποι που τρώνε πρωινό τρώνε λιγότερες θερμίδες αργότερα μέσα στην ημέρα - επειδή αυτό το πλούσιο γεύμα παρέχει στον οργανισμό σας αρκετά καύσιμα για να περάσετε το υπόλοιπο της ημέρας.

"Γνωρίζουμε ότι το πρωινό είναι σημαντικό", reduslim μενεγακη λέει ο Shellenberger. "Γνωρίζουμε ότι είναι ευκολότερο να τρώτε λιγότερα με γεμάτο στομάχι. Και ξέρουμε επίσης ότι είναι σημαντικό να έχετε κάποια πρωτεΐνη στο πιάτο σας, είτε πρόκειται για ένα γιαούρτι είτε για ένα σάντουιτς με λίγο βούτυρο αμυγδάλου - είναι λίγο υδατάνθρακες με λίγο πρωτεΐνη".

3. Μην ξεχνάτε τα σνακ.

Τα σνακ αποτελούν επίσης μέρος της διαδικασίας σχεδιασμού του γεύματος. Θα πρέπει να σκεφτείτε ιδέες για σνακ για την ερχόμενη εβδομάδα και να τις συμπεριλάβετε στο έγγραφο σχεδιασμού του μενού σας, reduslim τιμη skroutz λέει η Shellenberger. Αλλά όταν έχετε αμφιβολίες, reduslim τιμη skroutz φροντίστε να συμπεριλάβετε φρούτα, reduslim τιμη skroutz ένα γιαούρτι χωρίς γάλα, μια χούφτα ξηρούς καρπούς ή μερικά ψημένα τσιπς ως επιλογή σνακ.

4. Τι γίνεται με το Σαββατοκύριακο;

Μαγειρεύοντας το

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

배달 배달 배달